Зустріч духовенства Православної Церкви України та Української Православної Церкви відбулась 5 липня. Міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що це сталося у день пам'яті Блаженнішого митрополита Володимира на території Софії Київської.

Читайте також В документі немає жодного слова про розрив з Москвою, – священник ПЦУ про "самостійність" УПЦ МП

Історична зустріч й діалог

Ткаченко наголосив, що зустріч була історичною. Адже нині війна ставить перед нами нові виклики, а все зайве залишається позаду.

Зустріч
Зустріч духовенства / Фото з фейсбуку Ткаченка

Долати розділення, служити народу України та будувати наш спільний дім – це наші спільні цілі. Я вірю, що ця зустріч – початок нового, мудрого, сильного шляху наших Церков заради вільного й мирного майбутнього України,
– сказав Ткаченко.

Ткаченко також був присутній
Міністр був на зустрічі особисто / Фото з фейсбуку Ткаченка

Він запевнив, що Міністерство культури та інформаційної політики України і Державна служба України з етнополітики та свободи совісті будуть цьому всіляко сприяти.

Новини української церкви

  • Наша держава змінюється ще під час війни, а після боротьби на нас чекає просто шалене перетворення. Зміни впроваджує і церква. Нещодавно на Священному синоді Православної церкви України ухвалили рішення створити нову релігійну організацію у складі ПЦУ на території Києво-Печерської Лаври.
  • Також багато церков на території України почали виходити з-під московського патріархату і вступати в ПЦУ. Наприклад, одна з церковних громад в Івано-Франківську, яка раніше належала до УПЦ (МП), вирішила перейти до Православної церкви України. Таку позицію привітав голова міста.
  • Крім того, церква долучається і до міжнародних справ. Так, Православна церква України звернулася до архиєписокопа Варфоломія. Духовенство просило позбавити престолу російського патріарха Кирила. Адже той підтримав війну в Україні.

Російські окупанти розстріляли нашого капелана: дивіться відео