Цей день запам'ятався потужними кроками і заявами Великої Британії щодо підтримки України. Так, Лондон першим уклав із Києвом договір про гарантії безпеки, передає 24 Канал.

Дивіться також Привіз велику допомогу: чим знаковий приїзд прем'єра Британії до України

Дуже серйозна і сучасна угода

Передусім, Зеленський у зверненні до українців розповів про історичну угоду з Великою Британією. Цей договір укладений на 10 років. Він буде діяти до вступу України в НАТО.

Різні аспекти. Пряма щорічна підтримка. Ми зафіксували обсяг підтримки на цей рік у 2,5 мільярди фунтів. Кожного року буде вагомий обсяг допомоги. Це зброя, підтримка оборонного сектору, робота наших розвідок, санкції проти Росії, робота щодо російських активів, захист від ударів країни-агресорки у кіберпросторі,
– прокоментував досягнення у сфері безпеки президент.

Глава держави наголосив, що "дуже серйозна і сучасна угода" на кшталт тих, що укладають США зі своїми союзниками.

Зеленський зауважив, що ключова мета – це членство в Альянсі. А поки завдання України – отримати безпекові домовленості з іншими країнами. Президент нагадав, що майже 30 держав долучилися до декларації країн "Великої сімки".

Очікуємо на рішення Конгресу

Також сьогодні президент мав зустріч зі спецпредставницею США з питань відбудови України Пенні Пріцкер, яка прибула до Києва.

Обговорили кроки, потрібні для нашої стійкості. Дуже очікуємо рішення Конгресу щодо подальшої підтримки України. Ми маємо виграти цю битву,
– заявив Зеленський.

Також глава держави обговорив із Пріцкер підготовку до саміту у Давосі. Там буде важлива зустріч щодо Формули миру, багато перемовин щодо економічного посилення України, нашої відбудови, наших оборонних партнерств із провідними країнами та компаніями.

Цей рік має принести цілком конкретні результати для оборонно-промислового комплексу України. І це буде. Наш арсенал стане міцнішим,
– наголосив Зеленський.

Є рішення по зброї для ЗСУ

Також президент зупинився на продуктивних візитах до країн Балтії – Литви, Естонії та Латвії.

Є рішення щодо зброї для наших військових, економічної підтримки України, стосунків з ЄС і руху у НАТО,
– зазначив Зеленський.

Окремо президент подякував партнерам за позицію щодо російських активів. Він заявив, що вони мають бути знайдені, заморожені й використані для захисту України.

Глава держави підкреслив, що той, хто руйнує, той має платити найбільшу ціну за руїни.