Про це розповів засновник "Східної правозахисної групи" Павло Лисянський в ефірі 24 каналу. Зокрема, нижня палата парламенту Росії не має жодних повноважень, аби визнавати окуповані території Донеччини та Луганщини.

До теми Путін хоче роздавати соцвиплати жителям Донбасу, які мають російські паспорти

Водночас у Росії наразі не видно жодних зусиль, щоб визнавати бойовиків. За словами Лисянського, він провів опитування серед деяких російських чиновників й вони розповіли, що не готуються до цього.

Тому я вважаю, що цього не станеться. Це просто заява, виключно інструмент для того, щоб налякати дипломатів та міжнародних партнерів України.

Павло Лисянський

Засновник "Східної правозахисної групи"

Варто прочитати Росія у ТКГ виправдовувалась за спроби узаконити бойовиків на Донбасі

Лисянський припустив, чому Росія не піде на визнання бойовиків: дивіться відео

Ймовірне визнання бойовиків Росією: що відомо

  • Росія впродовж 8 років підтримує та контролює бойовиків на Донбасі. Однак Кремль досі офіційно не визнав окупаційні республіки.
  • Ініціативу щодо цього взяли на себе російські комуністи. Вони й почали розробляти відповідний законопроєкт. Документ 19 січня зареєстрували у Держдумі. У своєму зверненні комуністи навіть згадали Степана Бандеру.
  • Держдума вже у лютому розгляне проєкт звернення.
  • У Кремлі вважають, що визнання бойовиків на Донбасі нібито дозволить "захистити народи республік від зовнішніх загроз", а також зміцнити стабільність у регіоні.
  • Крім того, комуністи звернулися до Володимира Путіна з проханням якнайшвидше провести переговори з керівництвом Донецька та Луганська, аби створити правову основу міждержавних відносин та для регулювання всіх аспектів співпраці та взаємодопомоги.
  • Під час засідання Тристоронньої контактної групи 26 січня російська делегація намагалась виправдати свої спроби узаконити бойовиків на Донбасі.