Саме через володіння цією землею неодноразово виникали військові конфлікти між Британією та Іспанією.
"У певний період іспанські солдати намагалися атакувати Гібралтар. Однак дуже вчасно один із британських військових запропонував збудувати у горі тунель, який би звів нанівець усі спроби ворога", - розповів туристичний гід Філ Сміт.
Протяжність тунельних доріг суттєво перевищує кількість наземних шляхів у Гібралтарі. Та ще цікавішою є інфраструктура всередині скелі, яка перетворила підземні печери та дороги в окреме місто. Будівництво тунелів продовжувалося багато років і британці облаштували всередині скелі настільки велику площу, що там могли розміститися ледь не всі британські війська Гібралтару.
Там знаходилися житлові приміщення, лікарні, майстерні, пральні, склади з військовою амуніцією та паркінги. Під час Другої світової війни солдати мали змогу перевірити дієздатність цього комплексу - вони провели у тунелі 3 тижні поспіль, лише час від часу виходячи на спеціально облаштований балкон.
"Більшість тунелів і досі використовують військові. Там досі діють зв'язковий центр та операційні склади", - каже гід.
Нині сюди приїздять численні групи туристів з різних країн світу. Улюбленим місцем відвідувачів є саме балкон Джокса. Звідси відкривається прекрасний вид на Гібралтар та кордон з Іспанією.