Як розповіли у ДБР, Подільський районний суд міста Києва обрав Тупицькому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Важливо Скандального ексголову КСУ Тупицького оголосили в міжнародний розшук

Цією ж ухвалою суду передбачено, що сума застави, яка раніше була застосована щодо Тупицького, буде передана у власність держави.

За матеріалами ДБР щодо місцеперебування ексголови КСУ, 27 травня 2022 року його оголосили у міжнародний розшук. Це судове рішення дає змогу стороні обвинувачення клопотати перед судом про видачу (екстрадицію) обвинуваченого в Україну,
– пояснили у ДБР.

Раніше стало відомо, що ексглава Конституційного суду України, якого підозрюють у низці злочинів, незаконно втік до Австрії під час воєнного стану. За даними Офісу генерального прокурора, 17 березня Тупицький незаконно виїхав з України в районі пункті пропуску "Косино" на Закарпатті.

У чому звинувачують Тупицького

У листопаді 2021 року Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора передали суду обвинувальний акт у другій кримінальній справі Тупицького. Його разом з головним бухгалтером КСУ обвинувачують в несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи Державної казначейської служби.

Тупицького також судять за обвинуваченням у наданні брехливих свідчень і спробі підкупу свідка (ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України). При цьому сам Тупицький відмовився визнавати себе підозрюваним. Через цю кримінальну справу його відсторонили від виконання обов'язків голови КСУ.

Скандал з Тупицьким: головне

Данілов розповів, як Тупицький мав легітимізувати Януковича: дивіться відео