Таке рішення ухвалили з огляду на те, що Тупицький ухилявся від суду. Крім того, 17 березня він незаконно перетнув кордон та виїхав за межі України.

Зауважте Доведений факт, – Данілов розповів як Тупицький та судді мали легітимізувати Януковича

Суддя зараз перебуває на території Австрії

За даними слідства, ексочільник Конституційного Суду незаконно перетнув кордон на пропускному пункті "Косино" у Закарпатській області. Зараз він перебуває на території Австрії.

Обвинувачення проти скандального екссудді Тупицького до Подільського районного суду скерували ще рік тому – 25 травня 2021 року.

У чому підозрюють Тупицького

За даними слідства, у 2018 році Олександр Тупицький разом зі своїм товаришем – головою Вищого господарського суду – здійснював підкуп свідка, щоб той не свідчив або надавав неправдиві свідчення у справі про незаконним заволодінням активами Зуївського енергомеханічного заводу. До слова, голова Вищого господарського суду також перебуває у розшуку.

Крім того, протягом 2018 – 2019 років неодноразово надавав неправдиві свідчення слідчим під час розслідування справ, у яких він був у ролі обвинуваченого.

Скандал з Тупицьким: головне

  • У березні 2021 року президент Володимир Зеленський видав указ про скасування призначення суддями Конституційного Суду Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Верховний Суд визнав цей указ протиправним, однак Офіс Президента подав апеляцію.
  • У листопаді Володимир Зеленський на місця звільнених суддів призначив Олександра Петришина та Оксану Грищук. Однак Конституційний Суд відмовився приводити новопризначених суддів до присяги, оскільки вважали указ про скасування призначення Тупицького і Касмініна незаконним.
  • У грудні 2021 року США ввели санкції проти Тупицького за хабарництво. Однак сам екссуддя переконував, що санкцій нібито ніхто не запроваджував.
  • 30 грудня Конституційний Суд виплатив Тупицькому понад 900 тисяч гривень "недоотриманих під час карантину" коштів.
  • 19 травня 2022 року Конституційний Суд таки привів до присяги призначену на місце Тупицького професорку кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету Оксану Грищук.

Цікаво – Данілов про роль Тупицького у "поверненні Януковича": дивіться відео