Оксану Грищук була призначена на посаду указом президента Володимира Зеленського ще 26 листопада 2021 року. Однак її повноваження почалися від дня складання присяги, тобто з 19 травня.

Цікаво ДБР розслідує незаконну втечу за кордон ексголови КСУ Тупицького

Грищук вручили атрибути судді

Оксана Грищук – професорка кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету.

Сьогодні, 19 травня, на пленарному засіданні Конституційного Суду Оксана Грищук склала присягу судді. Їй вручили відповідні атрибути – мантію судді, нагрудний знак та посвідчення.

Головуючий у КС заступник голови Конституційного Суду Сергій Головатий привітав Оксану Грищук на новій посаді та наголосив, що вона стала суддею у важкий для країни час.

Ми не можемо вже бути тими ж, якими були до цієї жахливої війни, тому я вітаю вас зі складанням присяги. Насамперед хочу побажати, щоб лихо війни обійшло вас і вашу сім'ю стороною,
– звернувся Головатий.

Також головуючий зазначив, що моменту урочистості додало те, що Грищук склала присягу у День вишиванки.

На засіданні був присутній голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Він також привітав Грищук з призначенням на нову посаду.

Що відомо про попередника Грищук

  • У березні 2021 року президент Володимир Зеленський видав указ про скасування призначення суддями Конституційного Суду Олександра Тупицького та Олександра Касмініна.
  • Верховний суд визнав цей указ протиправним, однак Офіс Президента подав апеляцію.
  • У листопаді Володимир Зеленський на місця звільнених суддів призначив Олександра Петришина та Оксану Грищук.
  • Однак Конституційний Суд відмовився приводити новопризначених суддів до присяги, оскільки вважає указ про скасування призначення Тупицького і Касмініна незаконним.
  • У грудні 2021 року США ввели санкції проти Тупицького за хабарництво. Однак сам екссуддя переконував, що санкцій нібито ніхто не запроваджував.
  • 30 грудня Конституційний Суд виплатив Тупицькому понад 900 тисяч гривень "недоотриманих під час карантину" коштів.
  • Під час повномасштабного вторгнення Олександр Тупицький втік з України, попри призовний вік та статус обвинуваченого. Він переховується у Відні, хоч офіційно кордон не перетинав. Втечу Тупицького розслідує ДБР.

Цікаво – випуск "Наші гроші" про статки екссудді Тупицького: дивіться відео