Полум'я знищило понад 130 тисяч гектарів лісу. Американське космічне агенство показало шокуючі кадри з космосу, на яких видно масштаби катастрофи.

Раніше Вогонь від лісових пожеж у Туреччині перекинувся на теплову електростанцію: відео

Було понад 130 пожеж

У NASA підкреслили, що Туреччина зіштовхнулася з одними із найстрашніших лісових пожеж за останні роки. Все через сильну спеку та декілька місяців посушливої погоди. Від 30 липня у країні зареєстрували понад 130 лісових пожеж у 30 провінціях. Більшість – на узбережжі Середземного й Егейського морів, ще кілька – у курортних зонах Анталії, Мугли і Мармарису.

Наслідки катастрофи

Стихійне лихо завдало країні багато збитків. Внаслідок пожеж загинуло щонайменше 8 людей, багато тварин, зруйновані будинки та дороги. На фото, оприлюднених космічним агенством, видно попелища, які колись були лісами.

Пожежі у Туреччині з космосу
Пожежі у Туреччині видно з космосу, 31 липня / Фото NASA

Пожежі у Туреччині з космосу
Ситуація з пожежами станом на 3 серпня / Фото NASA

Зазначимо, що раніше фото лісових пожеж з космосу опублікувало турецьке оборонне відомство. Вони зроблені розвідувальними супутниками Göktürk-1 та Göktürk-2.

Моторошні пожежі у Туреччині: коротко

  • Повідомлення про перші пожежі з'явилися у місцевих ЗМІ відомо 28 липня. Спочатку зайнявся ліс у місті Манаґавт біля курортної Анталії.
  • Вогонь швидко поширювався й добрався до популярних курортів. У Бодрумі, наприклад, евакуйовували туристів з 5-зіркових готелів.
  • Не виключено, що пожежі могли спалахнути через підпал. Турецькі правоохоронці вже затримали першого підозрюваного.