Таким чином керівництво країни відреагувало на відмову Ізраїлю визнати свою провину за напад на гуманітарну місію. Особливе обурення турків викликала відмова ізраїльтян вибачитися за інцидент.
На останньому особливо наполягала ООН. Адже 2 вересня її експерти оприлюднили звіт про розслідування інциденту. Експерти дійшли висновку - у стрілянині на борту винні і організатори прориву крізь блокаду, і ізраїльські військові. Відтак Тель-Авіву рекомендували вибачитися перед родинами загиблих. Але у Ізраїлі переконують - визнають звіт лише після внесення певних поправок.
“Турки перегинають палицю зі своїми вимогами. Вони хочуть офіційних вибачень, між тим у звіті йдеться лише про висловлення співчуття й сплачення компенсацій. Морська блокада, з юридичної точки зору, повністю обґрунтована”, - сказав колишній посол Ізраїлю в Канаді Алан Бейкер.
Позицію дипломатів поділяє і прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху. Він не вважає ізраїльтян винними у вбивстві дев’яти громадян Туреччини, які знаходилися на борту гуманітарної місії до сектору Газа. Якщо Ізраїль і далі не визнаватиме своєї провини, Туреччина погрожує припинити ще й торгівельну співпрацю, і навіть подати відповідний позов в міжнародні суди.