Це унікальне місце розташоване біля села Урич Сколівського району, що на Львівщині. Фортецю ще в 9-му столітті заснували племена Білих Хорватів. Це був важливий оборонний і митний пункт.

Сьогодні Тустань - це залишки давньоруського наскельного оборонного комплексу і міста-фортеці. А ще - пам'ятка історії і заповідник.

У комплексі міста-фортеці - скелі Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб та інші. Панорами, які відкриваються звідси, перехоплюють подих.

Завдяки вдалому розміщенню фортеця швидко стала одним із центрів торгових зв'язків. Повз Тустань у 9-му столітті проходив Соляний шлях, яким перевозили сіль з Галичини в країни Центральної Європи. Цей відрізок також був частиною трансконтинентального шляху торгівлі шовком, що проходив з Китаю до Португалії.

Крім цього, град був головним прикордонним та митним центром між Галицько-Волинським князівством і Угорщиною.

Втім, унікальність Тустані - у забудові, яка існувала на скелях багато століть тому. Археологи з’ясували: споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю, древні майстри використовували заглиблення в камені для закріплення дерев’яних конструкцій. Дерева давно немає, а сліди в камені збереглися й досі. Сучасники не втрачають надії у майбутньому повністю відбудувати унікальну фортецю.

Найближче до Тустані їхати зі Львова - всього 120 км, з Києва - 660. З півдня України, зокрема, Одеси - майже 850 км. Якщо ж ви живете у Донецьку, подолати потрібно понад 1200 км.

Оптимально їхати з Києва новозбудованою Харківською трасою до Рівного, потім на Львів. Зі Львова - до Стрия, у селі Верхнє Синєвидне звернути на Урич.

На дорогу з Києва та назад повнопривідний та потужний Subaru Forester витратив близько 110-ти літрів бензину Pulls від АЗК ОККО.

На території заповідника Тустань діє невеликий ринок. Тут вам запропонують смачний шашлик, овочі-гриль, страви домашнього приготування та міцні напої на травах. Тут також можна придбати різноманітні сувеніри.

Зупинитись на нічліг краще у Східниці - курортному містечку, що розміщене за 10 км від Тустані.

Мандруйте рідною країною разом з ОККО та Subaru Ukraine. І відкривайте для себе унікальні куточки України.