За прогнозами вчених у 2050 році вперше людей старших 60 років у світі буде більше, ніж дітей. При цьому старіння населення супроводжується статевим дисбалансом.
Такі демографічні зміни вимагають розробки нових стратегій, в тому числі грунтуються на принципі підтримки активності літніх людей.
Про це йдеться в доповіді Генерального секретаря ООН "Подальша діяльність за підсумками другої Всесвітньої асамблеї з проблем старіння".
Сьогодні в світі налічується майже 700 мільйонів людей старших 60 років. При цьому чисельність жінок у цьому ж віці і старше перевищує кількість чоловіків відповідного віку на 66 мільйонів. Серед осіб у віці 80 років і старше — жінок майже в два рази більше, ніж чоловіків, а серед осіб, які досягли сторічного віку — в 4-5 разів більше.
Все це свідчить про те, що особливим потребам і проблемам людей похилого віку необхідно приділяти особливу увагу. Не менш важливим є і те, що більшість людей літнього віку можуть і повинні вносити найважливіший вклад у функціонування суспільства, але для цього їм слід гарантувати відповідні умови.
У доповіді підкреслюється, що гарне здоров'я, економічна безпека, достойне житло, сприятливе навколишнє середовище, доступ до продуктивних ресурсів є необхідними умовами гідної старості.