Це небесне явище, за їхніми даними, у 800 мільйонів разів більше, аніж сонце, пише "Радіо Свобода". 6 грудня астрономи повідомили, що чорна діра перебуває в центрі дуже яскравого небесного об’єкта, що називається квазаром, розташованим приблизно на відстані 13,1 мільярда світлових років від Землі.
Діра утворилася через 690 мільйонів років після Великого вибуху, яким було створено всесвіт, коли космосу було лише 5% від його нинішнього віку. Землі, до прикладу, близько 4,5 мільярдів років.
Якби всесвіт був 50-річною людиною, ми побачили б зображення цієї людини, коли їй було 2 чи 2,5 роки,
– сказав астроном Едуардо Банадос.
Професор фізики Массачусетського технологічного інституту Роберт Сімко заявив, що цей об’єкт «дає нам вимір часу, коли всесвіт вперше освітлювався зірками».
Квазари – позагалактичні об'єкти, які мають зореподібні зображення й потужні емісійні лінії з великим червоним зміщенням у спектрі(це означає, що об'єкт надзвичайно далекий від Землі).
Сьогодні існує одна теорія, за якою квазари – це чорні діри, на зразок тих, які знаходяться в ядрах галактик і які "всмоктують" якусь речовину (газ, пил, зірка або навіть галактика). Якщо поруч немає доступної матерії, квазар являє собою звичайну чорну діру, але як тільки поблизу виявляється щось підходяще, він спалахує з новою силою.
Знімок з Hubble