Святковим дійством на честь апостолів Петра та Павла місто пишається особливо: адже цій традиції 225 років. Перед ратушею Чернівців розправили квітку-оберіг Петрівського ярмарку.

"Це різнобарв’я народів, які сплелись у єдину родину, ця квітка - символ свята, адже місто Чернівці - місто фестивалів, великих свят", - каже управління культури Чернівецької міської ради Галина Крупа.

Цей символ урочиста хода понесла до Центрального парку, де щороку проходить Петрівський ярмарок. Окрім бурхливої торгівлі, своє ремесло демонстрували народні майстри. Бондарство - давній промисел, пан Володимир показав, як прикрашає дерев’яні кухлі, що створює власноруч.

"По смереці йде випалювання металевими штампами, які я сам виготовляю", - каже народний майстер Ворлодимир Ворончак.

Також охочі могли уперше на Петрівському ярмарку скуштувати обід, приготований депутатами. Дві команди народних обранців з міської та обласної рад змагались в майстерності: наварити двісті літрів борщу.

"Це об’єднуюча страва, вона у кожному регіоні різна. Але саме й тим вона цікава, бо доповнює регіон регіоном", - каже ініціатор "Фестивалю борщу" Юрась Красюк.

Петрівський ярмарок - традиція з давньою історією, яку відродили в Чернівцях 14 років тому. Дійство набуває усе більшої популярності. Цьогоріч взяти участь в Пертрівському ярмарку зголосились 700 підприємців з Буковини та 20 регіонів держави..

"Ярмарок розростається з кожним роком, потрібно думати над новою концепцією та ще більше розростатись", - каже директор департаменту економіки міської ради Світлана Хімійчук.

Чернівецька влада припускає: через велику популярність для Петрівського ярмарку шукатимуть більшу площу.