Чиновники виправдовують дорогі придбання, мовляв, вбиральні - імпортні, розраховані на європейську вибагливість. Експлуатація одного такого туалету коштуватиме місцевим платникам податків ще понад 1,5 тис. грн. щомісяця.
“Туалети обладнані за європейським рівнем – тут рукосушки, бойлери для підігріву води – нагріває воду до 60 градусів, ємність для рідкого мила, аератори – все що потрібно для відвідин туалету”, - каже інженер Парку культури та відпочинку Петро Іванов.
Частину "Ч" туалетної кімнати одночасно можуть використовувати 9 чоловіків, частину "Ж" тільки 4 жінки. Вбиральні - мобільні, але підключаються до міських комунікацій - водогону та каналізації. Таких туалетних кімнат Донецьк закупив поки дві, але до Євро планують встановити з десяток - переважно у зонах для фанів.
“Для того, щоби локально закрити проблему “справляння потреби” в Парку культури і відпочинку планується встановлення туалетів в офіційній фан-зоні Донецьку”, - каже начальник управління з благоустрою Донецька Костянтин Савінов.
Для наведення марафету в самому місті Донецький міськвиконком придбав 12 вуличних пилососів по 300 тис. грн. кожен. Прибиральники вже прозвали пилососи “слонами” за характерну за формою вакуумну трубу, яка засмоктує сміття майже безшумно.
Випробувати нові санітарно-гігієнічні придбання донецької влади народ зможе лише за тиждень, коли їх офіційно здадуть в експлуатацію.