Надзвичайники тренувалися рятувати життя населення у випадку, якщо трапиться аварія на Хмельницькій АЕС. Навчання проводились по всій 30 кілометровій зоні спостереження.

Читайте також: Onuka поділилася страхітливими спогадами про Чорнобиль

За задумом, у 30 кілометрову зону радіаційного забруднення потрапило понад 130 тисяч людей. Рятувальникам потрібно було їх евакуювати та доправити в безпечне місце, де вже розгорнули ціле містечко з радіаційним спостереженням, пунктами спеціальної обробки для людей і техніки, психологічної, медичної допомоги, а також намети для харчування та відпочинку. Під час тренувань у місті задіювалась спеціальна система оповіщення ВП ХАЕС з практичним включенням гучномовців.

У ДСНС наголошують, що такі навчання потрібно проводити якомога частіше аби у випадку аварії не було трагічних наслідків, як після Чорнобильської катастрофи.

Навчання має бути корисним для керівників різних рівнів. Вони повинні відпрацювати свої навички, знання й уміння до автоматизму, щоб у будь-якій ситуації могли ефективно виконувати свої обов’язки і забезпечити безпеку для населення,
– зазначає заступник Голови ДСНС Руслан Білошицький.

Нагадуємо, що сьогодні, 26 квітня, Петро Порошенко під час урочистотей на Чорнобильській зоні нагородив трьох рятувальників — Олексія Ананенка, Валерія Безпалова та Бориса Баранів. Саме ці троє добровольців на п’ятий день після аварії вдруге врятували світ від чергової катастрофи, оскільки вони спустили охолоджувану воду в реакторі у яку могло потрапити ядерне паливо.