Крім того, спеціалісти навчатимуть батьків та вчителів, як розвивати й примножувати здібності малечі.
“Кожна дитина здібна в своїй галузі. Ми говоримо, що є задатки, які дані від Бога. І є здібності. Якщо розвивати ці задатки, то вони породжують здібності яскраві. Якщо ми розвиваємо здібності, то ми вже маємо - ми ідемо до обдарованості”, - каже заввідділу центру обдарованої дитини Тетяна Рибачек.
Підхід до кожного відвідувача - індивідуальний. Дитині запропонують відповідати на різноманітні запитання, малювати і навіть грати в ігри. Чим молодші потенційні генії, тим коротші і простіші завдання. Діагностика талантів триває 3 години.
“Я намалювала свій внутрішній світ у вигляді острова, який я намалювала таким голубим олівцем, тому що мені здається, що це мій улюблений колір”, - каже Аріна (9 років).
“Нами розроблена методика, яка дозволяє в ігровій формі дозволити дітям прожити ті питання і проблеми, які є важливими для них на даний період їхнього розвитку, і звичайно ж розкрити свій потенційні можливості”, - каже психолог Світлана Марченко.
Результати своєрідного творчого іспиту психологи обговорюють з батьками та вчителями. Адже поради, як саме варто розвивати талант дитини, для її майбутнього можуть виявитися вирішальними. Втім, таких спеціалістів сьогодні небагато.
“У нас шкіл скільки? 20 тисяч по Україні? А у нас співробітників трошки більше сотні. 20 тисяч шкіл ми не можемо фізично проїхати. Тому треба розробляти відповідну регіональну систему”, - каже директор Інституту обдарованої дитини НАПН України Володимир Камишин.
Київський центр став 9-м в Україні. Творчу діагностику вже практикують понад 300 шкіл по всій країні.