В експозиції - 44 оригінальних полотна. Твори, виконані на папері фарбами, Примаченко писала у сімдесяті-дев'яності роки. Картини й сьогодні - мов живі.
”Мені здається, що ця виставка є надзвичайно співзвучна для кожного з нас і кожен з нас на цій виставці може знайти, власне, відгуки певних своїх сокровенних і думок, і своїх міркувань, рівно ж як і переживань і емоційного стану сучасного дня”, - каже директор Музею етнографії та художнього промислу Роман Чмелик.
Великий вплив на творчість художниці мала Чорнобильська трагедія. Художниця до останніх своїх днів жила буквально за декілька кілометрів від ЧАЕС - у рідному селі Болотному на Київщині. Виставка у Львові - своєрідний пролог до відзначення 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи.
Життєствердні барви полотен Примаченко додають упевненості та оптимізму - кажуть відвідувачі. Подивитися на дивосвіт творчості Марії Примаченко приходять з різною метою: пересічні відвідувачі - набратися снаги, а колеги художниці - повчитись у генія. Що ж приваблює їх найбільше?
”Щирість, відкритість душі і простота”, - каже відвідувач виставки Микола.
”Мені воно дуже близьке. Тому що це народне наївне малярство, яке йде з коренів, з поколінь. І воно має далі передаватися. Аби молодь захоплювалася народними роботами”, - каже художниця Світлана Стародубцева.
У Львові насолодитися роботами Примаченко можна до 27 березня - саме стільки триватиме експозиція. Ця колекція - одна з найцінніших пам'яток сучасних українських майстрів, якою володіє Міністерство культури України. Раніше побачити вживу роботи художниці мали можливість мешканці Луцька, Тернополя і Чернівців.