Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерні мережі низки українських підприємств та установ зазнали масштабної кібератаки. Хакерські атаки здійснюють за допомогою вірусу Petya, який використовує недоліки операційних систем і шифрує файли.

У Microsoft заявили, що через MEDoc сталася масована кібератака. Українська кіберполіція також підозрює MEDoc у поширенні віруса-здирника.

"Фішинг" і оновлення популярного MEDoc були основними двома способами ураження новим вірусом Petya, жертвами якого 27 червня стали сотні українських компаній і банків. Звертаємо увагу, що ми не звинувачуємо компанію MEDoc, лише констатуємо: виявлено факти, які слід детально перевірити", – зазначили у департаменті кіберполіції.

Читайте також: Простий спосіб захисту від віруса-здирника Petya: порада від авторитетних Symantec

Натомість розробник MEDoc заявляє, що сам став жертвою кібер-атаки – постраждав веб-сервіс для звітності та документообігу "СОТА". Сама ж програма MEDoc працює, сервери з оновленнями вірус не зачепив.

Це стало причиною тимчасової блокування сервісів, в тому числі і сервера обміну первинними документами. В даний час ведуться активні роботи по відновленню працездатності всіх сервісів. Подібні висновки – однозначно помилкові. Актуальна версія пакета оновлень була випущена 22.06.2017 з перевіреними на наявність будь-яких вірусів файлами,
– повідомили у компанії.

Системний адміністратор MEDoc проведе переговори з Державною фіскальною службою про сприяння клієнтам у звітуванні після масованої кібератаки.

"Ми будемо вести переговори з Державною фіскальною службою та податковою службою, щоб вирішити цю проблему. Ми розуміємо: навіть якщо цю проблему вирішити, вчасно провести ремонт, наші клієнти можуть не встигнути все відновити", – зазначили у прес-службі.