Дрон-кур’єр від Amazon

Зовні апарат не схожий на звичні квадрокоптери та більше нагадує мініатюрний літак. Він здатний злітати та приземлятися вертикально, а в польоті розвиває швидкість до майже 90 км/год. Гібридний безпілотник може долати відстань до 24 км і взяти на "борт" майже 2,5 кілограми вантажу, а сам апарат важить удесятеро більше.

Підлітаючи до пункту призначення, дрон-кур’єр повідомляє адресатові про точний час прибуття — замовнику потрібно лише завчасно позначити місце посадки за допомогою фірмової таблички Amazon. Коли сервіс запустять у дію наразі невідомо.

Голосовий навігатор для незрячих

Microsoft презентував прототип своєї навігаційної системи Cities Unlocked. Зовні це звичайні навушники, втім, крім динаміків, у їхній корпус вмонтовані також гіроскоп, акселерометр та компас. Апарат синхронізується зі смартфоном, мобільний додаток використовує для навігації GPS та карти Bing.

Система озвучує назви різних об'єктів на мапі та відстань до них, а також попереджає свого носія про перешкоди, які виникають на його шляху. Різні режими роботи дозволяють користувачу орієнтуватися по видимих здалеку об'єктах або ж навпаки — зосереджуватися на конкретних закладах, зменшивши радіус пошуку.

Робот-змія, що змінює форму

Учені з Массачусетського технологічного інституту створили змієподібного робота, який вміє змінювати форму. Роботизована "змія" Lineform зовні вкрита чорним еластичним матеріалом з чутливими до дотиків датчиками.

Усередині — десятки компактних сервоприводів, яким управляє комп’ютер Arduino Mega. Робот здатний миттєво перетворитися фактично на будь-що. Розробники вірять, що в перспективі з появою гнучких дисплеїв такі багатофункціональні роботи зможуть замінити низку приладів — від кабелів передавання даних та настільних ламп до фітнес-браслетів та смартфонів.