В ту епоху керівників супердержави було прийнято зображати, як сильних, вольових лідерів. Однак, нові документи експозиції зображують ці історичні постаті, як звичайних людей з нелегкими долями.

Серед експонатів виставки є лист найстаршої сестри Леніна - Анни Ульянової - до Сталіна, де вона просить генералісимуса оприлюднити факт єврейського походження вождя світового пролетаріату. Однак, Сталін тоді наказав Ульяновій тримати це у суворій таємниці.

Крім того, виставка відкриває той факт, що Ленін після перенесеного інсульту у 1922 році звернувся до Сталіна з проханням надати йому отруту. Однак, прохання Леніна було відкинуте іншими членами Політбюро. Втім, у мемуарах іншого радянського лідера, Льва Троцького, які також представлені на виставці, є згадка про те, що Сталін все таки отруїв Леніна.

“Архів дає можливість зануритися у часі - що найважливіше. Ті факти, які викладають у наших підручниках, вони часто знеособлені. Архів дає можливість поговорити з людьми, які жили до нас, страждали, які вершили наші долі”, - каже куратор виставки Тетяна Колоскова.

“Перш за все, я здивувався, я спеціально прийшов на цю виставку, знаючи, що вона відкрилася. Сам факт її - тут представлені документи першого ряду. Я здивований, дуже приємно здивований”, - сказав відвідувач експозиції Костянтин Маслов.

Окремий куток експозиції присвячений карикатурам, які були виконані самими членами Політбюро ЦК КПРС. Зокрема, Микола Бухарін, провідний радянський ідеолог, зобразив Сталіна з велетенським носом і його фірмовою люлькою.