Про це йдеться у матеріалі голландського дослідника Роберта ван дер Норда, розміщеному на сайті "Європейської правди".
У Нідерландах будь-яка виборча кампанія (чи період агітації перед референдумом) може бути фінансоване із державного бюджету. Така субсидія, за законом, не повинна перевищувати 50 тисяч євро.
Організація GeenPeil, що є основним об'єднанням, яке виступає проти ратифікації Угоди про асоціацію з Україною, зібрала 150 тисяч євро, за даними ван дер Норда. Це змогли реалізувати за допомогою вигадливої схеми: у GeenPeil знайшли 40 добровольців, які від свого імені надсилали запит на отримання грошей на агітацію.
Про це начебто свідчить текст листувань між GeenPeil і громадянами, яким пропонували співпрацю. При чому, отримані від держави кошти не мають залишатися у волонтерів — вони йтимуть до GeenPeil, звідки надходитимуть усі завдання та необхідні матеріали.
За нідерландським законодавством, громадянам повинні відмовляти у наданні коштів на виборчу кампанію, якщо існує зв'язок між ними та певною організацією (юридичною особою).
Тепер у GeenPeil змушені доводити, що не впливають на цих громадян і що розділять отримані кошти між ними.
Читайте також: Угода про асоціацію: півтора року в нетрях бюрократії
Довідка: 6 квітня у Нідерландах відбудеться референдум щодо схвалення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За попередніми опитуваннями, прихильників "відмови" Києву дещо більше.