На честь свята трудоголіки німці цілком забувають про роботу - адже на порозі справжня казка. Великому святу передує "Adventszeit" - час перед Святим Вечором. За 4 тижні до Святого Вечора відзначається перший Адвент. Сім’ї запалюють першу з чотирьох свіч на прикрашеному вінку. Цей час німці проводять у роздумах над своїми вчинками. Втім інколи такі роздуми переплітаються з святковими дзвонами та піснями.

"Christkindlmarkt" - різдвяний ринок. Тут ви знайдете майже усе на світі - ялинкові іграшки, фігурки янголят, випічку, цукерки. Ну й звичайно, традиційні ковбаски та капусту. Статистика стверджує, що у передріздвяний місяць німці витрачають найбільші суми у році. Втім, ринок - це не лише покупки. Тут народні майстри демонструють свої вміння, а музиканти зі співаками доповнюють метушливий ринок різдвяними мелодіями. Усе нагадує - свято вже під дверима!

На Святий вечір усе затихає. Багато людей зустрінете хіба що у церквах. Після богослужіння німецька родина збирається за святковим столом. На якому вже звично красується гусак з яблуками і капустою. Але яке святкування без солоденького? Традиційний німецький "Dresdner Stollen" засмакує навіть найвибагливішим гурманам. До складу пирога входять родзинки, мигдаль, ром, цедра апельсина та різноманітні прянощі. Зверху усе посипається цукровою пудрою.

Святкування Різдва та сімейні застілля освітлюють звичайно ж, ялинкові ліхтарики. Аби прикрасити вічнозелене дерево використовують окрім звичних іграшок, горіхи, льодяники та свічки. Вважається, першим хто поставив свічку на різдвяну ялинку, був Мартін Лютер. Нині свічки замінюють електричні гірлянди. Усі мерехтить та пахне, а вся родина у велике свято Різдва після застілля співає різдвяні пісні.