“Без зауважень - це щось ідеальне. Ідеальне створити, тим більше, в законодавстві неможливо. Те, що ми бачили в висновках Венеціанської комісії протягом всього часу ухвалення рішення, яке стосувалося судової системи, то кращих висновків ще не було. В межах чинної Конституції ми практично всі рекомендації врахували”, - зазначив міністр юстиції України Олександр Лавринович.
В той же час опозиція запевняє, що новий закон практично нівелює таке поняття, як незалежний суд. За роз’ясненням щодо відповідності документа Основному закону БЮТівці мають намір звернутися до Конституційного суду.
“Там немає якихось імперативних дат. Є дати, які стосуються, скажімо, ліквідації військових судів і таке інше. Значить, у нас велика група там над цим працює. І як тільки подання до Конституційного суду буде готове, відбудеться прес-конференція і мої колеги чітко пояснять, по яких позиціях ми оскаржуємо неконституційність тих чи інших норм закону про судоустрій”, - сказав заступник голови ВР, фракція БЮТ Микола Томенко.
Нагадаємо, закон про судоустрій та статус суддів Верховна Рада ухвалила 7 липня. Президент підписав його за 20 днів. Документ передбачає створення Вищого спеціалізованого суду для розгляду цивільних та кримінальних справ, зменшення кількості суддів Верховного суду України та обмеження його функцій, ліквідацію військових судів і обов'язкове призначення членами Вищої ради юстиції суддів, обраних безстроково.
2 хв
У новому законі уряд врахував зауваження Венеціанської комісії
У законі про судоустрій та статус суддів уряд врахував всі зауваження Венеціанської комісії. Принаймні міністр юстиції Олександр Лавринович переконує - останні висновки комісії були найкращими за весь процес розгляду документа.