“Запрошені члени уряду, запрошені президенти, запрошені прем’єри попередніх років, запрошені всі. Це урочисте засідання - що тут може бути - танці співи”, - каже спікер ВРУ Володимир Литвин.

Запрошені не всі - виправляє опозиція. Адже екс-прем’єр Юлія Тимошенко проведе цей день не у сесійній, а у судовій залі. Тому і фракція БЮТ-Батьківщина спільно з іншими опозиціонерами ще не знають де працюватимуть на поточній сесії.

“Нажаль нам далеко до свята - наше робоче місце вже 2 місяці - у суді єдиний округ - це майданчик біля Печерського суду - там наші приймальні. Все це свідчить, що Україна, порушуючи права людини, грубо, втрачає свій іміджі і репутацію”, - каже народний депутат Іван Кириленко.

“Ми повернули конституцію де слова опозиція не існує, ми написали закон про регламент де слова опозиція не існує. Ми будемо продовжувати настоювати на особистому голосування та змінах до регламенту на захист прав опозиції”, - каже народний депутат Микола Мартиненко.

Втім, провладна більшість налаштована попрацювати плідно, попереду - великий шмат роботи: ухвалити урядову пенсійну реформу, розглянути урядовий трудовий кодекс і попрацювати над урядовим Бюджетом. А от до опозиційних документів певно руки не дійдуть - БЮТ вирішив переписати кримінальний кодекс, проте опоненти цього робити не збираються.

“Якщо комусь не подобається якийсь процес, то давайте ми з законодавства заберемо ті статті за якими проходить підсудний. Поки, чесно кажучи, я не бачу перспективи розгляду цього питання”, - каже народний депутат Олександр Єфремов.

“Ми закінчуємо працювати над проектом бюджету 12-13-14 років і у вересні місяці, все це буде у ВРУ”, - каже перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв.

Тим часом, експерти нічого доброго новій сесії парламенту не пророчать. Вони підрахували - нині Верховній раді довіряє менше 3% майбутніх виборців.

“Зараз - поступальне падіння довіри до Президента, ну, і , бачите, дуже подібна тенденція, що стосується Кабінету міністрів і Верховної ради України. Пенсійна, земельна, житлова - з таким рівнем довіри - не можна, змінювати Конституцію з таким рівнем довіри теж не можна, змінити навіть виборче законодавство Верховна рада з таким рівнем довіри може - є звичайно повноваження, але легітимність завжди буде низька”, - каже голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут.

Зазначимо, стартувала передостання сесія парламенту цього скликання. На ній же обранці планують внести зміни і до виборчого законодавства. За останньою інформацією, прохідний поріг для своїх наступників у Раді планують підвищити з 3% до 4-5%.