Про це на брифінгу повідомив речник Національної поліції України Ярослав Тракало, передає кореспондент 24 Каналу Дмитро Бобрицький.
Читайте також: Україну атакували хакери: а якщо зламають українські АЕС?
Від вірусу Petya А постраждали більше 20 компаній, серед яких медіахолдинг ТРК "Люкс", до складу якого входить "24 Канал", національна мережа радіостанцій "Радіо Люкс" та "Радіо Максимум"; ряд популярних інтернет-сайтів; компанія зв'язку Vodafone-Україна, сайт Кабміну та інші державні і комерційні установи.
Разом з тим, у поліції не коментують, скільки комп'ютерів уражені у Кабінеті Міністрів.
Наразі створено спеціальну робочу групу з різних силових відомств – СБУ, поліції та інших.
Правоохоронці радять відключитися від мережі та встановити офіційний патч з безпеки від Microsoft. А також не відкривати електронні листи від "сумнівних людей".
Читайте також: Україну атакував небезпечний вірус Petya A: онлайн
Як повідомив речник, на гарячу лінію МВС надійшло 200 телефонних дзвінків про здійснення хакерської атаки.
Статистика уражених компаній ще збирається. Повідомлення про кібератаки продовжують надходити зі швидкістю геометричної прогресії.
У поліції просять дати трохи більше часу, аби ґрунтовно дослідити ситуацію з хакерськими атаками. Наскільки масшатбна була атака, буде з'ясовано згодом. Поліція досі вивчає природу вірусу, і наскільки він може поширитися.
Правоохоронці вже взяли зразки ураженого програмного забезпечення на вивчення. У поліції пообіцяли оприлюднити пізніше дані, як і звідки надійшов вірус.
Читайте також: Масова хакерська атака вразила майже 20 українських банків: перелік
Відомо, що сайт і ресурси кіберполіції не постраждали, оскільки провайдер відімкнув установу від мережі інтернет. Проте на питання, як про атаку дізнався провайдер, речник не відповів. Наразі інтернету в будівлі поліції немає.
Нагадаємо, сьогодні, 27 червня, низка українських компаній почали повідомляти, що на них здійснено хакерську атаку. Зокрема, про атаку повідомили "Київенерго", банки, компанія "Нова пошта".