"У ситуації, коли при прийнятті державних рішень більше політичної доцільності і лобіювання інтересів, ніж здорового глузду, існує потреба створення спеціального майданчику незаангажованого фахового діалогу про питання майбутнього країни, зокрема, науки та освіти", - повідомила Лілія Гриневич на погоджувальній раді в парламенті.
Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".
Вона запропонувала включити до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради проект Постанови ( №2164а) "Про Комісію майбутнього при Верховній Раді України".
Читайте також: Нова Рада рекордно швидко створює нові міжфракційні об'єднання
За словами опозиціонерки, в більшості парламентів країн Європейського Союзу створені спеціальні комісії майбутнього, які координують політику держави з урахуванням нових досягнень науки.
"Ми впевнені, що така цілеспрямована робота має бути проведена і у парламенті України. Це непросте, але надзвичайно важливе завдання. Особливо, коли українським урядом ліквідовано загальнодержавну програму розвитку високих технологій та прийнято Державну програму активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, де акцентується зусилля на розвитку технологій другого та третього укладів", - вважає Гриневич.
Передбачається, що комісія стане дорадчо-консультативним органом, що функціонуватиме на громадських засадах. До складу комісії увійдуть представники національних академій наук, вищих навчальних закладів, наукових організацій, відомі вчені, народні депутати.