До Басманного суду Москви надійшло клопотання слідчих органів про обрання щодо Гриценка заочного запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, повідомляє російське видання ТАСС, посилаючись на прес-секретаря суду Юнону Царьову.

Читайте також: Гриценко розповів, чи буде ще балотуватися у президенти

За словами Царьової, Гриценку заочно пред'явлено звинувачення за публічні заклики до здійснення терористичної діяльності в мережі Інтернет.

Через кілька годин після клопотання російських слідчих Басманний суд Москви обрав заочний арешт як запобіжний захід щодо Гриценка, повідомило ТАСС.

Запобіжний захід рахуватиметься з моменту екстрадиції Гриценка в Росію або з моменту його затримання на території РФ.

На це вже зреагував сам Гриценко. Він сказав, що мотиви російського слідства виключно політичні і переслідування політично мотивоване.

Росія не хоче бачити ні в нашому майбутньому парламенті, ні в уряді сильних людей, які будуть твердо відстоювати інтереси України,
– заявив політик.

У чому саме в Росії звинувачують Гриценка? Російські слідчі заявили, що в 2014 році в ході прямої трансляції "1+1" Гриценко публічно закликав до терористичної діяльності на території РФ шляхом підриву залізничних поїздів. Другий епізод пов'язаний нібито з закликами Гриценка в ефірі "112 Україна" 2 липня 2017 року до терористичної діяльності на території Москви і Таганрога.

Що відомо про Анатолія Гриценка?Анатолій Гриценко був міністром оборони України (2005–2007), народним депутатом України VI і VII скликань, головою Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони (VI скликання), головою політичної партії "Громадянська позиція" та полковником запасу. У березні 2019 Гриценко брав участь у виборах президента України, але до другого туру не пройшов. Більше про Анатолія Гриценка читайте у статті.