Речник президента Росії Дмитро Пєсков нагадав, що для обрання конкретної дати зустрічі "нормандської четвірки" має бути підтвердження від усіх сторін, пише "Інтерфакс".

Важливо! Зеленський розповів, навіщо зустріч у нормандському форматі та що буде після неї

"Давайте дочекаємося все-таки завершення (розведення сил, – 24 канал)", – сказав Пєсков.

Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен також розповів, що сторони досі не обрали конкретну дату саміту.

Наразі розведення сил уже здійснено, його було проведено у вихідні. Обидві умови (для зустрічі "нормандської четвірки", – 24 канал) було виконано, тож ми очікуємо проведення саміту. Поки що немає підтвердження дат. Ми все ще працюємо над тим, щоб провести таку зустріч наприкінці листопада,
– сказав посол.

Дипломат додав, що французька сторона наразі не готує ймовірний візит президента Еммануеля Макрона до України, адже усі зусилля спрямовує на підготовку саміту у нормандському форматі.

Що відомо про зустріч нормандської четвірки?Зустріч Зеленського, Володимира Путіна, Еммануеля Макрона та Ангели Меркель має пройти у Парижі. Раніше президент Володимир Зеленський говорив, що саміт в нормандському форматі відбудеться у листопаді 2019 року. Проте, конкретної дати досі немає через різні позиції сторін.

Згодом президент анонсував, що зустріч "нормандської четвірки" відбудеться після розведення військ і сил у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському. У перших двох населених пунктах розведення вже завершилося, а в Петрівському розпочалося 9 листопада.

Згодом ЗМІ повідомили, що зустріч "нормандської четвірки" може відбутися у неділю, 24 листопада, або у вівторок, 26-го.

Україна на зустрічі у нормандському форматі підніматиме такі питання:

  • Розведення військ у Станиці Луганській.
  • Обмін полоненими.
  • Підтвердження тексту формули Штайнмаєра.
  • Відведення військ у Золотому та Петрівському.
  • Питання Криму.