Місцева громада мусульман звернулася до суду, заявляючи, що ухвалу було зроблено до голосування. Тепер рішення - за Фемідою.
"Ми сподіваємось, судді ухвалять рішення на нашу користь, оскільки це наше право. Якщо відповідь буде - ні, то не думаю, що нас виженуть звідси. Мої сини такі ж швейцарці, як інші діти у цьому місті. Вони вже не албанці", - сказав голова місцевої громади мусульман Муталіп Караадемі.
Минулого року швейцарці підтримали заборону на спорудження мінаретів. Референдум скликали з ініціативи низки правих партій. Вони вважають, що вежі, з яких мусульман закликають на молитву, можуть стати ознакою ісламізації Швейцарії.
"Референдум відобразив настрої народу. Це не рішення проти свободи віросповідання. Мінарет - це символ влади, в тому числі політичної. А це несумісне зі швейцарською демократією", - вважає Ульріх Шлер (Народна партія Швейцарії).
У країні близько 400 тисяч мусульман, більшість з них - вихідці з колишньої Югославії. Мечетей, що мають мінарети, у Швейцарії всього 4. Тому мусульмани збираються переважно у неофіційних молитовних кімнатах.