Експозиція водночас є конкурсом з доволі пристойними призовими 67 тисяч доларів за перше місце. Цьогоріч кращим на думку журі став скульптор з Сіднея Пол Сілвуд.
Як каже автор, любов до мистецтва у ньому прокинулась, коли він спостерігав за будівництвом Сіднейського оперного театру. Ще однією зіркою цьогорічної виставки стала італійка Алессандра Россі. Її інсталяція це вітальня з мішків з піском. Таким чином авторка намагалася привернути увагу до змін клімату і частих повеней у світі.
“Наша прерогатива як митців порушувати якісь проблеми, аби люди замислювалися над ними, обговорювали їх і думали, як вирішити“, - сказала скульптор Алессандра Россі.
Окрім вітальні, в експозиції є багато інших скульптур з політичним чи якимось іншим підтекстом. Та попри те, що виставка суспільно корисна, її організатори ледве зводять кінці з кінцями. Цьогоріч місцева влада пообіцяла, що в наступні 4 роки вкладе як мінімум 1 мільйон доларів у виставку.
“Організація виставки дається нам нелегко. Щоразу виникають проблеми зі збором спонсорських коштів. Дуже важливо, аби з того, що вдається зібрати, якась частина йшла прямо в кишеню скульптора“, - каже організатор виставки Девід Хендлі.
З мільйона виділеного владою по 2 тисячі доларів отримає кожен з учасників. Ці гроші призначені для розробки майбутніх проектів. Відтак вже наступного року виставка обіцяє бути ще цікавішою. Цьогоріч вона триватиме до 20-го листопада.