Інтерфейс майбутнього
Інноваційний динамічний інтерфейс продемонстрували науковці Массачусетського технологічного інституту (MIT).
За словами учасників проекту, сьогоднішні інтерактивні системи, зокрема сенсорні екрани, працюють лише у цифровому світі. До того ж, їм явно не вистачає тактильних відчуттів.
Натомість розробка під назвою inFORM дозволяє маніпулювати предметами у реальному світі, та ще й дистанційно.
Система складається з удосконаленого контролера Microsoft Kinect та спеціальної платформи з 900 рухомими стовпчиками. Кожен з них оснащений власним мікромоторчиком.
Працює все так: контролер фіксує рухи рук користувача чи інші предмети, які потрапляють у поле зору. Комп'ютер опрацьовує дані і відправляє їх на платформу. Стовпчики реагують миттєво. Зверху над платформою встановлений проектор, який забарвлює утворену форму.
Наразі вартість та масштаби системи не дозволяють використовувати її за межами лабораторії. Однак науковці вже працюють над зменшеною версією, яка до того ж дозволить дистанційно взаємодіяти двом користувачам.
За словами розробників, у майбутньому inFORM матиме широке застосування. Приміром, систему можна буде використовувати для візуалізації цифрових 3D-об'єктів, в хірургічному моделюванні, архітектурі, ландшафтному дизайні та картографії.
Універсальна платіжна карта
Усі картки в одному девайсі. Американська компанія Coin розробила універсальний платіжний інструмент, який може одночасно зберігати дані 8 карт - кредитних, дебетових та дисконтних. Щоб обрати необхідну, достатньо натиснути кнопку.
Для внесення карткової інформації у пристрій потрібен смартфон, спеціальний кардрідер та додаток. Зчитані з магнітної стрічки дані передаються на Coin через Bluetooth.
До речі, саме цей зв'язок забезпечує надійний захист. Якщо протягом 10 хвилин смартфон та пристрій не фіксують один одного, то мобільний додаток виводить попередження, а карта автоматично блокується.
У продажу новинка з'явиться влітку наступного року. Ціна - $100.