До Борщагівського майданчика для вигулу собак, що у столиці, інспектор Ірина приїздить двічі на тиждень. Головна мета - перевірити чи дотримуються господарі правил вигулу тварин.
"Тобто щоб у собачки були документи, жетончик, свідоцтво у таких малюків, а якщо агресивна порода, то обов'язково потрібно мати і страховку, тестування намордник і повідок", - каже інспектор Святошинського району КП "Центр ідентифікації тварин" Ірина Запорожець.
Ганна вигулює тут свою собаку щодня. Герда розумна і тренована, виконує команди. Власниця каже, про те щоб зареєструвати собаку подбала сама. Адже таким чином можна захистити свою тварину.
"Могли б утискати мої права за те, що вона не зареєстрована. Просто, щоб не постраждала адекватна тварина, яку я люблю, я її зареєструвала", - каже власниця собаки Ганна.
Територію для вигулу мешканці, за власною ініціативою, прибирають самі. Адже дуже часто із собаками гуляють діти. Найбільше порушників штрафують саме через те, що господарі ухиляються від реєстрації чи порушують правила вигулу. Утім, у "Центрі ідентифікації тварин" кажуть, - штрафи вже давно не кусаються.
"Дійсно, люди не бояться 17 грн. штрафу - не така велика сума", - каже в.о. директора КП "Центр ідентифікації тварин" Тетяна Шепітько.
Зараз у Верховній Раді на розгляді перебуває законопроект про збільшення штрафів. Може після його ухвалення, кажуть експерти, порушень стане менше. За останні півроку столичні інспектори склали 52 протоколи. А у базі Центру зареєстровано понад 43 тисячі тварин. З них 8,5 тисяч потенційно небезпечні породи.