А символіка, натягнутий лук зі стрілою, підкреслює постійну готовність міста виконувати обов’язки своєрідного форпосту.

"Невелика за розмірами вона складається з самого щитка, на якому зображено герб міста Києва. Довкола іде напис латиною, що означає "печатка столичного міста Києва". Цією печаткою, а вона має назву "Велика печатка", нею користувалися, очевидно, в найбільш урочистих моментах", - розповів науковий співробітник музею Шереметьєвих Олександр Алфьоров.

Саму печатку, кажуть історики, вдалося знайти в одній з приватних колекцій. Щоправда, вартість покупки не називають. Запевняють для України вона безцінна. Окрім того, що єдина у своєму роді, ще й може пролити світло на недосліджені сторінки історії Київської Русі.

"На печатках зображували інсигніїв влади, відображали ідеї релігійні, політичні, культурні і так далі. Впритул просто до того, в що одягалися, що носили, як зображували, портретні зображення князів. У нас немає портретних зображень князів, а на печатках ми бачимо і Ярослава, і Володимира Мономаха", - каже співробітник інституту української археографії ім. Грушевського НАНУ Олег Однороженко.

Незабаром унікальний артефакт передадуть до експозиції одного зі столичних музеїв.