І хоча це невеличка кімната, її обладнання дозволяє стежити за суднами під українським прапором у будь-якому районі Світового океану та за всіма іноземними суднами у Чорному та Азовському морях.

“До сьогоднішнього дня ми пересували прапорці на карті. Це і були судна. І так ми орієнтувалися, в принципі, враховуючи систему координат просто”, - каже віце-прем’єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Знайти потрібний корабель у випадку лиха і зв'язатися з ним тепер просто, - кажуть спеціалісти координаційного центру. Відтак, в рази прискориться проведення рятувальних операцій.

“Ми можемо бачити трафік суден в зоні відповідальності України, в режимі он-лайн можемо бачити кожне судно, де знаходяться його координати. І, відповідно, моніторити це питання в режимі он-лайн, для того, щоби вчасно віддати всі необхідні розпорядження для того, щоби здійснити ефективну рятувальну операцію”, - каже директор агентства з морської безпеки В’ячеслав Волошин.

Окрім сучасного обладнання координаційний центр планує ввести в дію спеціалізований рятувальний флот та закупити два вертольоти морського базування.