Автори впевнені - вона зможе викликати нову хвилю дискусій на тему атомної енергетики та небезпек, які вона несе.

“Дата катастрофи визначена як часова вісь, "чорнобильський" код, що вказує на точки зору, напрямки думок, які існували після неї”, - каже автор та ініціатор виставки Вальтер Моссманн.

“Такі виставки допомагають пам’ятати тих людей, що загинули, що мали покинути домівки; тих, хто брав участь у ліквідації наслідків. І, найголовніше, і це лише початок дискусії. Вони допомагають нам говорити про проблему, яка стала руйнівною для майбутніх десятиліть”, - сказав посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот.

Також в рамках виставки українські письменники Ліна Костенко та Юрій Андрухович проведуть літературні читання. Останній спеціально для цього побував у Прип’яті, зробив фотознімки та нотатки. Згодом дещо видозмінена розповідь побачить світ у новій книзі літератора.

“25 років Чорнобильській катастрофі і текст, власне кажучи, дотичний до цього. Навіть більше, ніж дотичний. Це такий собі, свого роду репортаж з мертвого міста. Там є все в цьому - і є розповідь, і є роздуми, і є якісь тематичні відхилення”, - каже письменник Юрій Андрухович.

"Вулицю ентузіастів" провезуть також містами Європи. Фотографії, плакати та відео-інсталяції покажуть у Берліні, Брюсселі, Фрайбурзі та Гартові. У Києві виставка відкрита до 3 травня.