Своїх гравців привезли близько 400 команд з 18 країн. Серед найсильніших - китайці, німці, японці і власне іранці.
Залежно від категорій роботів, чемпіонат поділили на окремі ліги: гуманоїди, повністю автоматичні машини і ті, якими керують дистанційно. Загалом - 19 турнірів.
“Зараз IranOpen - це найважливіші змагання з робофутболу після чемпіонату світу. Наша команда бере участь у двох лігах - SPL та 3D-симуляції. Остання, до слова, тут дуже сильна, адже у ній змагаються творіння програмістів з передових університетів і компаній світу. Насправді, це чудова можливість поспілкуватися з усіма цими людьми, почерпнути нові знання та отримати натхнення на чергові розробки”, - каже учасник чемпіонату з Німеччини Генріх Берманн.
Успіх чемпіонату в цілому та іранських розробників зокрема - це вже наддосягнення. Адже через ядерну програму проти країни запроваджені санкції, які обмежують доступ в інтернет та імпорт сучасної техніки. Але це не заважає іранським винахідникам створювати передових роботів і займати призові місця.
“Сьогодні іранська команда займає третє місце у світовому рейтингу. Наші розробники брали участь фактично у всіх чемпіонатах, не раз перемагали і загалом мають багато нагород”, - каже глава комітету чемпіонату IranOpen 2011 Мортеза Мусахані.
“Більшість деталей для роботів виготовляють у Європі, США та Китаї. Через санкції нам доводиться ввозити їх через громадян інших країн. Інколи нам привозять запчастини поганої якості або взагалі не те, що треба. Але нам завжди вдавалося подолати перешкоди”, - каже учасник чемпіонату з Ірану Моджтаба Наджафі.
“В іранців дуже хороші машини - швидкі, потужні з цікавим дизайном. Чого лише варті роботи студентів Казвінського міжнародного університету”, - каже учасник чемпіонату з Японі Казо Уші.
Найзапеклішою була боротьба у категорії маленьких роботів. Переможцями несподівано стали новачки з Тайваню, у фіналі вони переграли фаворитів-іранців.