Про це йдеться у статті, що вийшла в американському науковому журналі Scientific American до 145-річчя народження Леніна.

"Роботою по збереженню тіла Леніна займається московська організація, яка в пострадянські часи стала називатися Науково-дослідним та навчально-методичним центром біомедичних технологій. Основна відповідальність за обслуговування останків Леніна лежить на так званій "мавзолейній групі", ядро якої складають п'ять-шість патологоанатомів, біохіміків і хірургів", — пише автор статті Джеремі Хсю.

За його словами, з часом у сенсі справжності біологічних тканин у тіла залишається все менше і менше схожості з тим, яке поклали у Мавзолей у 1924 році.

"Місце справжніх вій Леніна, пошкоджених під час первинних процедур бальзамування, зайняли штучні... коли в 1945 році пропав шматок шкіри з ноги Леніна, дослідники створили заплатки зі штучної шкіри. Вони відтворили ніс Леніна, його обличчя та інші частини тіла, щоб повернути їм початковий зовнішній вигляд і тактильні якості. Щоб зберегти "ландшафт" шкіри, більшу частину підшкірного жиру замінили пластичним матеріалом, що складається з парафіну, гліцерину і каротину", — пише Хсю.

До слова, в США розробник комп'ютерних ігор Ханс де Шуттер представив нову гру — Wrath of Obama ("Лють Обами"). За сюжетом Барак Обама і Володимир Путін ведуть боротьбу проти повсталого з мертвих Леніна і його армії зомбі.