У Туреччині на референдумі могли сфальсифікувати майже два з половиною мільйона голосів. Саме стільки бюлетенів були без офіційного штампу. Про це повідомили у моніторинговій місії ПАРЄ. Там також наголосили, що багато людей голосували по кілька разів, а тих, хто був проти розширень повноважень президента, переслідували.
Про масові фальсифікації заявила і турецька опозиція. Під офіс комісії опозиціонери привели сотні своїх прихильників зі схожими апеляціями.
Та проти результатів референдуму турки протестують не лише мирно. Країною прокотилася хвиля протестів. Під час них турецькі силовики затримали півтисячі мітингарів.
Читайте також: На референдумі в Туреччині підробили значну кількість голосів, – спостерігачі ПАРЄ
Турецька влада на ці всі протести не зважає і продовжує твердити, що голосування відбулося законно. На руку їй зіграв і президент США Дональд Трамп. У телефонній розмові він привітав Таїпа Ердогана з розширенням повноважень.
Цей крок пішов у розріз з позицією ЄС. У Брюселі висловили стурбованість через заяви спостерігачів про фальсифікації. І навіть пригрозили не впустити Анкару в ЄС, якщо та відновить смертну кару. Про це відразу після референдуму заявив Таїп Ердоган.
Черговий виток напруги у відносинах між ЄС і Туреччиною може мати негативні наслідки і для самого Євросоюзу. Адже якщо Анкара вирішить розірвати з Брюсселем угоду про стримування біженців, то старому континенту загрожує нова міграційна криза.
Читайте також: Як референдум у Туреччині вплине на взаємини Анкари зі світом: думка експерта