Представники японського уряду підтвердили, що відбувся витік радіації. Радіаційний фон в районі АЕС "Фукусіма-1" в десятки разів перевищував норму. Однак, за даними японського агентства з атомної енергії, згодом рівень радіації біля станції знизився.
Влада закликала мешканців до спокою та вирішила евакуювати населення в радіусі 20 кілометрів від двох атомних станцій - "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2". Землетрус, який сколихнув Японію 11 березня, вивів з ладу автоматичну систему охолодження реакторів.
Аби зменшити у них тиск, фахівці випустили з реакторів пару. Внаслідок чого в атмосферу потрапили радіоактивні речовини.
Тим часом кількість жертв руйнівного землетрусу та цунамі зростає. Число загиблих уже перевищило 1000 осіб, і, за даними японських ЗМІ, може зрости до 1600. Адже ще чимало людей вважаються зниклими безвісти.
У потерпілих регіонах тривають рятувальні роботи. Військові за допомогою гелікоптерів евакуюють людей із затоплених районів. Транспортна система Японії у колапсі. Зруйновано безліч доріг.
У багатьох містах не працює громадський транспорт. Світові держави уже заявили про готовність надати Токіо свою допомогу. Серед них і Україна. Київ готовий відправити в Японію своїх рятувальників і собак, навчених шукати людей під завалами.
Тим часом підземні поштових у Японії тривають. Їхня сила наближається до 7 балів. Фахівці прогнозують, що такі поштовхи можуть тривати ще цілий місяць. П’ятничний землетрус став найсильніший в історії Японії. Його сила становила майже 9 балів. Внаслідок землетрусу вісь обертання Землі змістилася майже на 15 сантиметрів.