Про це йдеться в публікації банку "Регіональні економічні перспективи".
"Економіка України залишається у важкому стані. Число загиблих на сході України зростає, незважаючи на припинення вогню. Міжнародні резерви скоротилися до одного місяця імпорту, незважаючи на контроль за рухом капіталу, і потреби в зовнішньому фінансуванні вищі, ніж передбачалося раніше", - наголошується в документі.
ЄБРР вказує, що державний борг щодо ВВП стрімко зростає, фіскальний та квазі-фіскальний тиск залишається значним, а банківський сектор страждає від відтоку вкладів і девальвації гривні.
Введені адміністративні обмеження також призвели до появи де-факто подвійного курсу на валютному ринку.
"Енергетична безпека залишається серйозною проблемою через брак вугілля і невизначених довгострокових перспектив поставок російського газу після завершення "зимового пакета" - укладеної в жовтні 2014 угоди. До цих пір, транзитний потік газу до Європи через Україну не був порушений, але можливе припинення поставок протягом зимового сезону залишається джерелом занепокоєння", - звертають увагу експерти банку.
На їхню думку, необхідно продовжити реформування економіки України за підтримки програми Міжнародного валютного фонду (МВФ).
"Але ризики зовнішнього рефінансування, невизначеність щодо обсягів і термінів міжнародної фінансової допомоги та збитки, завдані інфраструктурі і виробничим потужностям на Донбасі - всі разом будуть стримувати зростання в 2015 році, результатом чого стане триваючий економічний спад", - вважають в ЄБРР.
Як відомо, у вересні минулого року Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз падіння української економіки до 9% у 2014 році і до 3% у 2015-му.