Ідею підтримала директор. Майструвати взялися учні та випускники школи. Гуртом все зробили за місяць.
"Ми не сподівалися, що вона буде такою грандіозною, тому що ми бачили її на макеті, ми її собі уявляли досить іншою, а вона вийшла досить більша і більш реалістична", - ділиться враженнями учень 8 класу Роман Луцик.
Тут все з дерева: стіни, стіл, бамбетлі. Є також макети зброї, гасова лампа, листівки тих часів.
"Оцей рушник вишитий в окупованому Львові в 41 році. Це теж подарунок з тих часів. Верето, дуже старе, верето певно теж тих 50 років", - розповіла вчитель історії Любов Бенько.
Відкрили криївку урочисто - із віршами та гімном повстанців. Тепер на урок історії учні 21-ї школи поспішають з більшою цікавістю.
"Це їх зацікавить тепер вивчати більше історію, глибше вивчати історію, їх це зацікавить. Навіть не цей період, не період 2 світової війни, можливо вони зацікавляться глибше історією 1 світової війни, а можливо, ще козацьких часів", - сподівається вчитель історії Любов Бенько.
"Я думаю, в інших школах можна зробити щось інше. Не обов’язково це має бути криївка у кожній школі, це може бути інформаційний історичний стенд або ще щось таке, щоб відображало справжню українську історію", - каже Андрій Бень, який допомагав створювати криївку.
З часом сподіваються перетворити весь клас на упівську схованку.