В Інституті вивчення війни повідомляють, що знищені російські системи були розташовані приблизно за 60 кілометрів від нинішньої лінії фронту на півночі Харківщини.

Дивіться також У Бєлгородській області загорівся склад з боєприпасами, є поранені, – ЗМІ

Інститут вивчення війни проаналізував заяви росіян щодо удару по Бєлгородщині

Повідомляється, що система С-300/400 була розташована приблизно за 60 кілометрів від нинішньої лінії фронту на півночі Харківщини та понад 80 кілометрів від самого Харкова. Це підпадає під радіус дії HIMARS, але перевищує радіус дії інших систем РСЗВ, які використовують українські війська для ударів по Бєлгородській області.

HIMARS

Американська ракетна артилерійська система, яку розробили наприкінці 1990-х років. Вона призначена для тактики стріляй-і-тікай (shoot-and-scoot). Фактично, це вантажівка, яка несе на собі шість ракет для залпового вогню або одну ракету MGM-140 ATACMS, яка може уражати цілі на відстані 300 кілометрів.

Російські джерела стверджують, що ЗСУ застосували для атаки американські системи HIMARS, однак українські офіційні особи ще не прокоментували цей удар.

Ймовірний удар HIMARS по Бєлгородській області трапився після того, як США дозволили Україні завдавати ударів по військових цілях у прикордонних російських районах із Харківщиною своєю зброєю.

Російські джерела, ймовірно, продовжуватимуть характеризувати будь-який успішний удар у Бєлгородській області як удар HIMARS, незалежно від використовуваної системи,
– припустили в ISW.

Дивіться також Несподіванок не буде, – ОТУВ "Харків" про можливе відкриття нового фронту на Харківщині

Що передувало

  • Наприкінці травня США дали дозвіл використовувати американську зброю по території Росії. Спершу повідомлялося, що він стосується лише прикордоння ворога з Харківською областю. Однак згодом у Білому домі заявили, що це мається на увазі все прикордоння, звідки Росія веде обстріли. Зокрема і на Півночі.
  • Напередодні видання Forbes заявило, що за декілька годин після дозволу США ЗСУ вдарили по Бєлгородській області з HIMARS.
  • ЗМІ повідомляють, що Сили оборони атакували її в часовому проміжку 1 – 2 червня 2024 року.
  • Згодом у мережі з'явилося відео з палаючою технікою. Телеграм-канал "Досье шпиона" заявив, що це горить уражений ЗРК С-300/400 на території Бєлгородщини.