Нагадаємо, що в результаті атаки було знищено щонайменше один літак Су-34, а також пошкоджено ще два. Це може бути наслідком вторинної детонації боєприпасів, які розлетілися по летовищу.
Дивіться також Вибуховий ранок у Курську: місцеві пишуть про прильоти та пожежу
Чим були оснащені дрони-камікадзе
Знищений склад авіаційного озброєння на аеродромі "Морозовск" до свого знищення являв собою комплекс будівель різного ступеня захищеності. Це викликає питання щодо спеціального оснащення українських дронів-камікадзе, яке могло пробити захисні покриття та викликати масштабну детонацію.
Враховуючи важливість і цінність об’єктів такого типу, ймовірно, що російські військові не зберігали авіаційні засоби ураження недбало. Наприклад, на авіабомби, які перетворюються на керовані, детонатори вкручуються безпосередньо під час підготовки літака-носія до вильоту.
Наслідки удару по аеродрому "Морозовськ" / Фото ГУР
Також не виключено, що на об’єкті знаходилися й інші елементи авіаційного озброєння, такі як некеровані реактивні снаряди, постріли до авіаційних гармат або ракети класу "повітря-поверхня" чи "повітря-повітря", які могли здетонувати та рознести будівлі.
Підтвердити або спростувати ці припущення міг би персонал цієї авіабази. Втім, показовим є те, що за підсумками атаки БпЛА на "Морозоськ" наразі немає жодної інформації щодо втрат особового складу ворога, загиблими чи пораненими.
Це може вказувати на можливість того, що українські дрони-камікадзе отримали нові типи спорядження, які забезпечують небачені досі результати.