В етері 24 Каналу керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко оцінив, наскільки чергова атака по аеродрому була результативною та як може вплинути на ситуацію на фронті.
Зверніть увагу Деокупація Криму продовжилась у День народження Сирського: військове зведення від Світана
Наслідки атаки
Сили оборони завдали комбінований ракетно-дроновий удар. Окупанти бідкаються, що внаслідок атаки було уражено місце дислокації російської ППО та знищено радіолокаційну станцію.
Військовий експерт зазначив, що кожен втрачений радар – це мінус система, яка координує та проводить спостереження за тим, що відбувається в небі.
Атака результативна. Однак зараз головна інтрига, чи могли зазнати ушкоджень літаки,
– мовив Мусієнко.
До слова, напередодні атаки на аеродромі "Саки" у Криму було два типи ворожих літаків – Су-24 і Су-27 з авіаційними ракетами. Су-30 прилітали й відлітали, тобто виконали якесь завдання, сіли, дозаправилися та полетіли далі.
Аеродром тимчасово "недоступний"
Цей аеродром, як й інші в анексованому Криму, росіяни використовують для обстрілу Півдня нашої країни. Керівник Центру військово-правових досліджень пояснив, як атака може вплинути на ситуацію на Південному напрямку.
Протягом певного періоду з аеродрому "Саки" росіяни не здійснюватимуться польоти, тому на певний проміжок часу цей аеродром не становитиме для України загрози.
Я думаю, що на фронт це вплине таким чином, що з цього аеродрому зменшаться вильоти й відповідно зменшаться ризики та загрози завдання авіаційних ударів,
– додав Мусієнко.
Тепер окупанти задумуються перед тим, як розміщувати там додаткові літаки й здійснювати польоти з цього летовища. Адже попри те, що воно прикрите системами ППО, зенітно-ракетні комплекси не врятували аеродром й важливі об'єкти на ньому.