Ворожий удар забрав життя трьох американських військовослужбовців, щонайменше двадцять п'ять отримали поранення. Як зазначають ЗМІ, це перший випадок, коли військові США гинуть від ворожого вогню на Близькому Сході з початку війни між Ізраїлем і ХАМАС.

Дивіться також США готують план підтримки України на 2024 рік, але повернення територій там немає, – WP

Удар по американцях в Йорданії

Форпост "Вежа 22", який опинився під атакою, розташований на кордон із Сирією. Саме звідти, ймовірно, був запущений ударний дрон. Це могли зробити бойовики, яких підтримує Іран.

Наразі неясно, чому ППО не змогла перехопити безпілотник.

Джо Байден, коментуючи атаку, заявив, що за напад на військових в Йорданії несуть відповідальність угруповання, лояльні Тегерану. Президент США пообіцяв притягнути їх до відповідальності.

Зазначимо, що станом на 26 січня було здійснено понад 158 атак на сили США та коаліції в Іраку та Сирії. Офіційні особи називали ці удари безпілотників і ракет невдалими, оскільки вони часто не спричиняли серйозних поранень чи пошкоджень інфраструктури. З моменту початку цих нападів (17 жовтня) було відомо лише про кілька десятків легко поранених військових та одного важкого.

Також слід зауважити, що атака на форпост в Йорданії відбулася на тлі початку перемовин США та Іраку щодо згортання військової присутності американців у країні. Посадовці США зазначають, що ці розмови велися ще до жовтня 2023 року, коли ХАМАС напав на Ізраїль, після чого американські бази в Іраку та Сирії почали зазнавати ударів.

Загострення на Близькому Сході: що відомо

  • Восени єменські хусити, які виступають на боці бойовиків ХАМАС, почали здійснювати атаки на цивільні судна, які пов'язані з Ізраїлем, США та їхніми союзниками.
  • У відповідь США та Велика Британія завдали потужних ударів по військових об'єктах хуситів.
  • Ті у свою чергу вдарили ракетами по цивільному судну Gibraltar Eagle у Червоному морі.