Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко сказав, що росіяни могли вдарити по Грозі через те, що думали, що там будуть наші військові. Проте окупанти помилились.

Дивіться також Російський теракт у Грозі: поліція уточнила, скільки людей вважаються зниклими безвісти

На поминках були лише цивільні

Також речник заявив, що для атаки російська армія використала дорогу та точну ракету. Водночас Чубенко наголосив, що мотиви удару достеменно невідомі.

Можливо дійсно було наведення кимось з місцевих. Оскільки росіяни вважали, що будуть військові на цих похоронах і поминках свого товариша. Але там були лише цивільні. Здебільшого – жінки,
– зазначив речник Харківської прокуратури.

Кількість жертв від удару по кафе та магазину на Харківщині зросла вже до 52. Зокрема, внаслідок російського обстрілу загинув Денис Козир, син військового, якого поминали. Також його дружина, дідусь, бабуся теж померли від цієї атаки.

Денис та Андрій Козирі ще у перші дні повномасштабного вторгнення повернулися з Польщі та стали на захист України.

Удар по Грозі: що відомо

  • У четвер 5 жовтня близько 13:15 Росія вдарила по кафе-магазину в селі Гроза Куп'янського району Харківської області. В момент удару у кафе проходили поминки військового. Сім'я чоловіка також загинула під час атаки.
  • Через трагедію в селі Гроза на Харківщині три дні буде жалоба – із 6 по 8 жовтня. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко сказав, що СБУ відпрацьовує версію, що міг бути навідник. Кафе і магазин у селі дуже маленькі, а удар був дуже точним – ймовірно, його хтось коригував.
  • Уже розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством. Харківська обласна прокуратура пообіцяла, що російське зло буде покарано.