Це був черговий геноцидний удар Росії по мирному місту. Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що загалом у ворога ще є понад 5 тисяч ракет С-300.

Дивіться також Непросто, але можливо: як потрапити до лав ССО і як допоможе їх перший рекрутинговий центр

Як протидіяти ударам Росії

Хоч системи С-300 є доволі старими, але удар цими ракетами дуже небезпечний для мирного населення. Коли бойова частина вибухає, там з'являється тисячі елементів, які можуть уразити. Бити такими ракетами по житлових будинках – справжній геноцид.

Зайшло 15 ракет, які виконали завдання зі знищення громадян України. С-300 може бути тисячі, але пускових установок мало. Тому саме їх треба знищувати на російській території, бо вони дуже небезпечні,
– наголосив Роман Світан.

Яка мета таких атак

Одним із завдань Росії може бути створення тиску на Україну та її громадян. Але варто розуміти, що ворог просто хоче знищити нашу країну й використовує для цього всі можливі способи.

Росія тиснутиме через цивільних громадян на військово-політичне керівництво України. Так хочуть схилити владу заморозити війну, бойові дії, відмовитися від територій. Але цей тиск не дає жодних результатів.

Ворог посилить свій терор. Він знайшов дві болючі точки – Одесу та Харків. По Одесі летять ракети з Криму, час польоту складає кілька хвилин, а по Харкову – з Бєлгорода. Росіяни знайшли ці точки й тиснутимуть на них далі. Тому нам дуже важливо мати дозвіл працювати по території Росії,
– додав Світан.

Зрозуміло, що Владімір Путін нічого не досягне, бо замороження бойових дій недопустиме. Всі знають, що за цей час Росія тільки накопичить ресурси, щоб вдарити по Україні знову. У жодному разі не можна цього допустити.

Удар по Харкову 23 травня: головне

  • Росія влучила ракетами по друкарні видавництва "Віват": У момент удару там працювали люди. Згодом стало відомо, що 21 працівник зазнав поранень, семеро загинуло. Кількох жертв ідентифікували лише через ДНК-експертизу.
  • Ворог завдав ударів не тільки по друкарні. Місто й область від ранку перебували під обстрілами. Окупанти цілились виключно по цивільній інфраструктурі. Загалом по Харкову прийшлося близько 10 ударів, які призвели до значних руйнувань і людських жертв.
  • Володимир Зеленський відреагував на атаку ворога. Він показав наслідки російського обстрілу та розповів, що у видавництві згоріло 50 тисяч книг. Президент назвав удар окупантів – боротьбою з людяністю та всіма аспектами нормального життя. Він наголосив, що Україні для захисту надзвичайно потрібна ППО та далекобійна зброя.