Вранці 6 листопада голова Офісу Президента Андрій Єрмак відреагував на нічний удар ворога по Півдню. Він наголосив, що в недалекому майбутньому Крим буде демілітаризовано, а Чорноморський флот росіян знищено.

Дивіться також Одеський художній музей після ракетного удару: щемливі кадри

Атака росіян на Одещину

Зазначимо, що Росія била саме ракетами та дронами-камікадзе типу "Шахед" по містах нашої держави від 20:00, 5 листопада до 01:00 наступного дня. Внаслідок цього руйнувань зазнав Одеський національний художній музей, який 6 листопада має день народження. Заснували його 1899 року – тобто 124 роки тому.

Одеса. Ранок. Наслідки ударів російських терористів. Це їх жалюгідна відповідь на реальність – український Крим буде демілітаризований, без Чорноморського флоту та військових баз росіян,
– написав Єрмак.

Окрім того, голова Офісу Президента опублікував світлину, на якій видно пошкодження в районі розташування музею, що внесений до списку світової спадщини Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО). Важливо, що від 14 жовтня 2021 року він має статус національного музею України.

Національний музей в Одесі був пошкоджений
Національний музей в Одесі був пошкоджений / Фото з телеграм-каналу голови ОП

Більше про масований обстріл

  • У Повітряних силах констатували, що ворог випустив по одній керованій ракеті Х-31 та Х-59, одну протикорабельну ракету П-800 "Онікс", одну балістичну ракету "Іскандер-М" та 22 "Шахеди" під час нічного масованого обстрілу.
  • Силам протиповітряної оборони вдалось знищили Х-59 та 14 ударних безпілотників типу "Шахед". Під ударом була припортова інфраструктура Одеської області, хоча пошкоджень насамперед зазнали цивільні об'єкти.
  • Зокрема, один дрон-камікадзе було знищено над Дніпропетровщиною, про що повідомив голова облради Микола Лукашук. Неспокійно було також на Миколаївщині, яку окупанти атакували ракетою.