Про це 24 Каналу розповів ізраїльський військовий експерт Давид Шарп, який припустив, що під час атаки ракети зайшли на Севастополь з боку гір, в той час, як росіяни очікували їх з боку моря.

Важливо По кораблю щомісяця: як Сили оборони знищують військовий флот Росії

Створили проблеми ППО ворога

Місцевість в районі Севастополя специфічна, і традиційно удару по місту росіяни чекали з Чорного моря, звідти його легше відбити.

А заходження ракет з незручної для систем ППО противника напрямку, де є "мертві зони" та де кількісно не вистачає систем протиповітряної оборони, завжди краще,
– зазначив військовий експерт.

Завдання сторони, що атакує, створити російській ППО щонайбільше проблем. До того, як були завданні атаки на командний пункт Чорноморського флоту, а потім й штаб, відбулися системні удари на півдні Херсонської області та на узбережжі Криму.

Завдяки цьому були пробиті певні проломи у системі ППО росіян, і тільки тоді були здійснені удари по судноремонтному заводу, де були влучання у ВДК "Мінськ" та підводний човен "Ростов-на-Дону", а далі – удари по штабах.

"В цьому є закономірність: спочатку влучення по системах ППО, а потім по військових об'єктах. І коли є можливість застосувати ракети Storm Shadow та SCALP у найбільш незручний для противника спосіб, це здійснюється. І маршрути ударів – одна з головних складових у такому підході", – наголосив Шарп.

Військовий експерт про деталі української операції з ураження військових об'єктів в Криму: дивіться відео

Використовуються цілі-пастки

Це є комплексною операцією, успіх якої досягається системними діями. Адже, крім того, українські сили можливо використовували ще й цілі-пастки.

Росіяни заявляли, що збили в одному випадку 8 ракет з 10, а в іншому 5 з 6. В цих випадках, на думку військового експерта, вони ймовірно навіть не намагалися збрехати, як роблять це зазвичай. А коли запускають цілі-пастки, то їхнє ураження може бути сприйняте за успішне відбиття тривоги.

Також в момент атаки інші системи ППО, які розташовані ближче до фронту, намагаються одночасно атакувати ракети Storm Shadow протирадарними ракетами, щоб порушити функціонування або ж уразити крилаті ракети.

"В цьому сенсі велике значення має ще й розвідувальна складова, без якої теж неможливий успіх подібних комплексних операцій", – підкреслив Давид Шарп.

Удари по Криму: важливе

  • Нагадаємо, що перед тим, як були здійсненні удари по військових об'єктах у тимчасово окупованому Кримському півострову, спочатку було ліквідовано системи ППО противника.
  • В Оленівці на мисі Тарханкут 23 серпня було завдано удар по ЗРК С-400 "Тріумф". А 14 вересня Україна атакувала дві пускові комплекси С-300/400 "Тріумф" в Євпаторії.
  • Крім того, 13 вересня під удар потрапив судноремонтний завод в Севастополі, на якому зазнали пошкоджень російські ВДК "Мінськ" та підводний човен "Ростов-на-Дону".
  • Пізніше ЗСУ обстріляли командний пункт окупантів поблизу Верхньосадового неподалік Севастополя 20 вересня. А вже 22 вересня щонайменше одна ракета Storm Shadow вразила штаб Чорноморського флоту Росії в центрі Севастополя.
  • Внаслідок атаки загинув командувач Чорноморського флоту Росії Віктор Соколов. Загалом під час удару ліквідовано 34 офіцери, а ще 105 окупантів зазнали поранень.