Про це заявляють аналітики Інституту вивчення війни. Вони додали, що критерії США, до прикладу, щодо дозволу на збиття російських літаків є дуже розмитими.

До теми Удар з HIMARS по ППО біля Бєлгорода: в ISW проаналізували реакцію росіян

ISW про дозвіл США бити по Росії західною зброєю

Аналітики ISW у щоденному звіті заявили, що Білий дім досі чітко не сформулював критерії щодо дозволу ударів американською зброєю по території Росії. Так, Джон Кірбі на брифінгу 5 червня заявив, що "США ніколи не обмежували для України збиття ворожих літаків, навіть якщо вони не обов'язково перебувають в українському повітряному просторі".

Однак представник Білого дому наголосив, що Сили оборони можуть збивати ворожі літаки у російському повітряному просторі, за умови, що вони "становлять безпосередню загрозу" для України. Кірбі додав, що українські військові й раніше так робили.

Втім, Кірбі не назвав конкретних умов для використання американської зброї по території Росії. Окрім того, аналітики зауважують, що формулювання про "безпосередню загрозу" є незрозумілим, адже у своїй заяві Кірбі так і не пояснив, яку США мають позицію щодо цього. В питанні збиття літаків, як вважають в ISW, Білий дім міг дати чітку відповідь, адже окупанти постійно атакують прифронтові населені пункти керованими авіабомбами, які запускають з авіації.

Нинішня відсутність ясності в американських обмеженнях на використання Україною наданої США зброї для завдання ударів по російських військових об'єктах на території Росії, як правило, втрачає можливість змусити агресора самоусунутися від завдання таких ударів по українській території з власного повітряного простору. Російські війська продовжували здійснювати інтенсивні планерні бомбардування України авіабомбами 5 червня, ймовірно, здебільшого з російського повітряного простору,
– мовиться у звіті.

Разом з тим, Кірбі заявив, що США не можуть підтвердити, чи використовували Сили оборони американську зброю для ударів по території Росії. Водночас аналітики Інститут вивчення війни заявляють, що російські комплекси С-300/С-400 атакували зброєю українського виробництва.

У ЗМІ писали, що Бєлгородщину обстріляли з HIMARS

  • Видання Forbes 2 червня заявило, що ЗСУ вдарили по Бєлгороду з HIMARS. Журналісти також процитували російських пропагандистів, які заявили про нібито збиття 14 ракет та падіння уламків.
  • 3 червня у ЗМІ повідомили, що в Бєлгороді українські захисники знищили ЗРК С-300/С-400 з американської РСЗВ HIMARS. У мережі також опублікували кадри знищенної ворожої техніки. Ймовірно, мовиться про атаку на Корочанський район Бєлгородської області 2 червня. Тоді російські ЗМІ повідомляли, що було атаковано місце дислокації росіян, згоріло кілька одиниць військової техніки.
  • У ЗМІ 4 червня також опублікували супутникові знімки, на яких зафіксували знищення ворожої російської техніки в Бєлгородській області. На знімку можна помітити згорілі пускові установки ЗРК та пошкоджений командний пункт російської системи ППО С-300/400.